Project Description

Oficiálny názov klubu: Klub hádzanej ZKA
Rok založenia: 1992
Vedúci klubu: Jana Kováčová

Zameranie, filozofia klubu, úspechy: Klub hádzanej je predovšetkým určený pre všetkých športovcov, ktorí majú chuť si zahrať hádzanú pre potešenie, nie na profesionálnej úrovni. Členmi klubu sú už neaktívni hráči alebo hráčky, bez ohľadu na vek. Radi privítame všetkých, ktorí sa doteraz hádzanej nevenovali a chceli by si vyskúšať tento druh športu.
Členovia sa stretávajú na tréningu každú stredu v telocvični SOUCh. Klub sa každoročne zúčastňuje turnajov na Slovensku (Nitra, Trenčín, Hlohovec, Kolárovo a pod.), ale aj v Českej republike. Turnaje sú určené pre neaktívnych hráčov, ktorí musia spĺňať určitú vekovú hranicu. Okrem športovej časti podujatia je na záver vždy aj spoločenská časť, kde si užijeme aj trošku zábavy po náročnom športovom zápolení. Klub pravidelne organizuje hádzanársky turnaj starších gárd mužov a žien „O pohár Slovnaftu“, ktorý má už dlhoročnú tradíciu.

E-mail: hadzana@klubyapollo.sk

Naše úspechy

B A R C E L O N A 2014

Hádzanárky ZKA Apollo nezaháľali ani cez prázdniny. V polovici júla sa zúčastnili veľkého medzinárodného turnaja v španielskej Barcelone, odkiaľ si priniesli nielen krásne spomienky, ale aj cenné víťazstvo. Ako povedala kapitánka družstva Janka Kováčová, bola to pre všetky veľmi zaujímavá skúsenosť. „Okrem mnohých zážitkov sme mali možnosť porovnať úroveň „seniorskej“ hádzanej doma a vo svete. Myslím, že sme dôstojne reprezentovali našu krajinu a náš klub v slovnaftárskych farbách.“ Svoju výbornú formu hráčky len potvrdili druhým miestom na augustovom turnaji v Nitre, keď vo finále podľahli družstvu zo Šale.